Rzeczoznawca majątkowy, wycena nieruchomości – Elżbieta Ryguła

Ryguła rzeczoznawca

604-506-205

pn - pt, 8:00 - 18:00

kontakt@wycena-rw.pl

w każdym czasie

FAQ

co to jest operat szacunkowy?

To opinia o wartości nieruchomości, którą może sporządzić licencjonowany rzeczoznawca majątkowy.
Jego forma i treść regulują przepisy prawa.

jakiego rzeczoznawcę wybrać?

Rzeczoznawca majątkowy powinien posiadać uprawnienia zawodowe i wpis w Centralnym Rejestrze Rzeczoznawców. Nieodzowna jest również polisa ubezpieczeniowa.

jak wycenić? Co wpływa na wartość?

Jest wiele cech nieruchomości, które wpływają na jej wartość. Intuicja podpowiada, że liczą się walory użytkowe nieruchomości i jej atrakcyjność. Jednak trzeba uwzględnić także te okoliczności , które wymagają głębszego namysłu, wiedzy i analizy rynku – popyt, podaż, trendy.

Kiedy wycena jest potrzebna?

Wycena nieruchomości wykonywane są dla wielu celów. Przykładowo operat wymagany jest przy zaciąganiu kredytu hipotecznego. Wycena przez rzeczoznawcę pozwala ustalić zobowiązania podatkowe w związku z dziedziczeniem, darowizną. Operat szacunkowy może być także dokumentem w postępowaniu administracyjnym (wywłaszczenia, opłaty adiacenckie, ustanawianie służebności).

jakie dokumenty są potrzebne do wyceny?

Wśród podstawowych wymienić trzeba numer księgi wieczystej, wypisy z ewidencji gruntów oraz dokumentację techniczną (projektową, inwentaryzacyjną, itp. – jeśli istnieje). Do pozostałych dokumentów należą akty notarialne, decyzje administracyjne. Skontaktuj się w tej sprawie, pomogę.

co zyskuję zlecając wycenę?

Znana realna wartość nieruchomości to komfort podejmowania przez Ciebie decyzji o dużym znaczeniu finansowym. Błąd oszacowania może nas kosztować dużo więcej, niż wynosi koszt sporządzenia fachowej wyceny nieruchomości.